Pieslēgties
Pieslēgties

Zobu balināšana

Noteikti piekritīsiet, ka esat aizdomājušies par zobu balināšanu vai citām tēmām kas saistītas ar zobu balināšanu.


Šī procedūra ir ļoti populāra, jo tā ļauj atrisināt dažādas problēmas, piemēram, pelēkiem vai dzelteniem zobiem, kā arī zobu krāsas nelīdzsvarotību. Lai panāktu acīmredzamus rezultātus, ir dažādi veidi, kā veikt zobu balināšanu.

Klientu atsauksmes 

Vai ir droši veikt zobu balināšanu?

Zobu balināšana mājās

Cik maksā zobu balināsana?

Ja nevēlies lasīt, noskaties video šeit: 

Vispopulārākie zobu balināšanas veidi

  • zobārstniecības klīnikā;
  • gēls lietošanai mājās;
  • ar plāksnītēm mājas apstākļos;
  • balinošo zobu pastu izmantošana.

Zobu balināšana zobārstniecības klīnikā

Tas ir drošs un efektīvs veids, kā uzlabot smaidu. Tā ir arī, iespējams, visekonomiskākā kosmētiskā zobārstniecības procedūra. Atkarībā no izvēlētās balināšanas metodes rezultāti var būt ļoti iespaidīgi. 


Balināšana ar Philips Zoom sistēmu ir efektīva profesionālā zobu balināšanas sistēma, kurā tiek izmantota īpaša LED gaisma, lai aktivizētu balinošo želeju, kas uzklāta uz zobiem. Šī metode ir diezgan vienkārša un efektīva. Balinošo želeju uzklāj uz zobiem un pēc tam uz tiem tiek vērsta LED gaisma, kas sāk darboties kā katalizators, paātrinot balināšanas procesu. Šī procedūra parasti ilgst apmēram 45-60 minūtes.

Zoom balināšanas izmantošanas priekšrocības ir tās efektivitāte un ātrums. Ar šo metodi iespējams iegūt gaišākus zobus jau pēc vienas procedūras un tā var padarīt Jūsu tos gaišākus par trīs līdz astoņiem toņiem vienā stundā.


Profesionāla  balināšana darbojas ātrāk un labāk aizsargā jutīgās smaganas un zobu saknes, salīdzinot ar aptiekās nopērkamo balināšanas līdzekļi. Rūpīga zobu un smaganu izmeklēšana pirms jebkura balināšanas procesa  ir svarīgs pirmais solis, lai pārliecinātos, ka  zobu krāsas maiņa nav saslimšanas rezultāts, kurai nepieciešama cita veida ārstēšana.


Ir arī augstas kvaitātes Vācu uzņēmuma zobu balināšanas sistēma Flash, kas nodrošina ilgnoturīgu rezultātu un zobu krāsas maiņu līdz pat 8 toņiem. Tā saudzē un neizraisa emaljas bojājumus, kā arī netiek skarti apkārtējie audi, jo tiek veikta mīksto audu izolācija. 


Opalescence zobu balināšana ir ideāli piemērota gan viena zoba, gan zobu rindas balināšanai.


Šo procedūru var veikt gan klīnikā, gan veikt mājas apstākļos. Opalescence ir diezgan populāra pēdējā laikā. Daudzi pacienti izvēlas tieši šo želeju un izmanto balinošās kapes mājās.  


Zobu balināšana ar lāzeru ir balstīta uz lāzera spēju sadalīt pigmentus. Procedūras ietvaros uz zobu priekšējās virsmas tiek uzklāts speciāls gels, sekojoši atsevišķi apstarojot katru zobu. Gēls akumulē lāzera gaismu un sadalās daļiņās, kas balina zobu emalju. Zobu tonis kļūst gaišāks vidēji par 5-8 toņiem. Ja ir plombas vai kronīši uz centrālajiem zobiem, pēc balināšanas ar lāzeru tie noteikti nekļūs gaišāki un manāmi izcelsies uz emaljas gaišā fona. Šajā gadījumā būs jānomaina plombas, pieskaņojot tās jaunajai zobu krāsai. Visa zobu balināšanas procedūra ar lāzeru ilgst aptuveni 40-60 minūtes.

Pasakaini balti zobi ir tikai viena soļa attālumā

Kad runa ir par zobu balināšanu klīnikā, ir svarīgi izvēlēties uzticamu un pārbaudītu klīniku. Mēs veicām rūpīgu izpēti un uzticamies ekspertu viedokļiem, esam atklājuši klīnikas, kuras izmanto pārbaudītu un ievērojami efektīvu Flash zobu balināšanas metodi.

Ātri

Efektīvi

Profesionāli

*Atlaide pieejama tikai aizpildot šo formu!

Esi gatavs žilbinošam smaidam? Piesakies 

Obligāti jāaizpilda!
Obligāti jāaizpilda!
Obligāti jāaizpilda!
Izvēlēties zobārstniecības klīniku Obligāti jāaizpilda!
Papildus ziņa Obligāti jāaizpilda!
Obligāti jāaizpilda!

Pirms zobu balināšanas, svarīgi zināt

Pirms jebkuras balināšanas ir jāvēršas pie zobārsta, lai veiktu profilaktisko apskati un vajadzības gadījumā jāveic zobu ārstēšana. Balināt var tikai pilnīgi veselus, salabotus zobus! Pirms balināšanas uzsākšanas ir jāveic mutes dobuma higiēna. Ja plāno zobus balināt klīnikā, prims balināšanas zobu higiēna ir jāveic vismaz nedēļu pirms balināšanas procesa.


Pēc balināšanas zobu jūtīgums var pastiprināties uz temperatūru, pieskārienu, var būt spontānas zobu sāpes. Īpaši zobu jutīgums var palielināties pacientiem, kuriem ir atkāpušās smaganas, emaljā ir plaisas, nekvalitatīvas plombas. Pamata iemesls ir tāds, ka zobi saskaras ar diezgan stipru ķīmisku savienojumu, bet sistēmas balināšanas gadījumā papildus ķīmiskajai vielai darbojas tāds faktors kā ilgstoši sausumā esoši zobi (balināšanas laikā zobi tiek izolēti no siekalu piekļuves). Parasti šis jutīgums ilgst 2-3 dienas un pacientiem tiek ieteikts lietot emalju stiprinošus (fluoru saturošus) gēlus un/vai zobu pastu, kura mazina zobu jutību. Ir gadījumi, kad jālieto arī pretsāpju zāles. Var būt smaganu kairinājums. Kā arī, pēc balināšanas iespējams būs jāmaina plombas. Īpaši tas attiecas uz priekšējiem zobiem, jo atšķirsies to krāsa.

POPULĀRS JAUTĀJUMS

VAI TAS IR DROŠI?

Pirmkārt, balināšanu veic pēc zobu apskates, izvēloties pacientam piemērotāko variantu. Otrkārt, balināšana ir kontrolēta un pareizi veikta. Veicot balināšanu kabinetā, pirms zobu balināšanas, izolē visus mīkstos audus – vaigus, lūpas, smaganas. Balināšanas gēls tiek uzklāts precīzi un vienmērīgi pa zoba virsmu. Dažādie gaismas avoti sniedz vislabāko efektu. 


Sociālie mediji tik ļoti labi zina, ko Tu vēlies. Tad arī nekautrējas salikt visu mārketinga kampaņu tavā sociālo tīklu sienā. To dara arī viss mājas balināšanas sistēmu klāsts. Dažādas kapes, stripi, pulveri, ar un bez gaismiņas elementiem, kurus lietot mājās, skaisti un smaidīgi cilvēki ar koši baltiem zobiem. Ja pirms kāda laika tie Latvijā nebija tik pieejami, tad šobrīd interneta veikalu produkti un influenseri Tevi kārdinās ar žilbinošu rezultātu. Svarīgākā lieta, kas jāzina - tā ir pavisam nekaitīga un droša procedūra, ja to dara zobārsta/zobu higiēnista uzraudzībā, ņemot vērā speciālista ieteikumus, izmantojot profesionālus, atzītus balināšanas līdzekļus un metodes.

Mākslīgo zobu balināšana

Vai var balināt kroņus, implantus vai protēzes?

Īsā atbilde ir nē!

Tradicionālās balināšanas procedūras nedarbojas uz porcelāna vai lielāko daļu savienojošo materiālu, padarot to faktiski neiespējamu balināt protēzes, kroņus vai implantus, kad tie ir nonākuši mutē. Zobu kroņi nereaģē uz balināšanas procedūrām tāpat kā dabīgie zobi.

Zobu balināšana pastāv jau tūkstošiem gadu.

Galu galā, mūsdienās cilvēki to mēdz asociēt ar Holivudas zvaigznēm, modelēm un jebkuru citu, kas meklē fotogēnisku smaidu. Pietiek domāt, ka agrāk cilvēki pārāk koncentrējās uz izdzīvošanu, lai rūpētos par šo jautājumu. Tomēr tiekšanās pēc mirdzoša smaida ir tikpat sena kā cilvēce. Sniegsim īsu zobu balināšanas vēsturi. 


Dažādas senās kultūras augstu vērtēja izskatu, īpaši tīru izskatu.


Klasiskie ēģiptieši baltus zobus uzskatīja par vīrišķības un bagātības simbolu. Faraoni aizrāvās ar tiem un tādējādi no vīna etiķa, pumeka un vērša nagiem izveidoja īpašu zobu pastu. Daudzi Ēģiptes pilsoņi šajā laikā radīja pirmās zobu birstes. 


Senās Romas iedzīvotāji bija ļoti norūpējušies par savu zobu veselību un izskatu. Viņi izmantoja īpašu sakošļātu kociņu, lai notīrītu muti un saglabātu muti bez aplikuma. Skaistumu apzinoši romieši arī tīrīja protēzes ar urīnu, lai saglabātu zobu baltumu neskartu.


Ir zināms, ka agrīnās Eiropas klejotāji ir izmantojuši skābi un pat vīlējuši zobus. Lai gan šīs darbības, iespējams, ir atjaunojušas viņu smaidu balto auru, viņi šajā procesā būtu zaudējuši emalju. 


1800. gadu beigās zobārsti sāka izmantot hloru kā balināšanas līdzekli, lai noņemtu zobu dzeltenīgo nokrāsu. Šī pieeja bija populāra zobu balināšanas metode līdz aptuveni 1900. gadam. Pēc 1900. gada praksē sāka izmantot ūdeņraža peroksīdu. Ap 1960. gadu zobārsts Viljams Klusimers izgudroja dažādus balināšanas līdzekļus uz peroksīda bāzes, ko plaši izmantoja līdz 1970. gadam. No 1989. gada karbamīda peroksīds kļuva par zobu balināšanas līdzekli, kam praktiski nebija blakusparādību. 


Pēc šī varam secināt, ka cilvēki vienmēr ir rūpējušies par baltu smaidu un skaistu smaidu. 

NOTEIKTI IR DZIRDĒTS PAR TĀDU LIETU KĀ

Zobu balināšana mājas apstākļos

Šīs metodes bieži izmanto cilvēki, kuri vēlas paši balināt mājās un ietaupīt naudu par profesionālām procedūrām. Tomēr rezultāti var nebūt tik acīmredzami kā profesionālas zobu balināšanas gadījumā. 


Zobus mājas apstākļos var balināt ar aptiekās un veikalos iegādājamiem gataviem zobu balināšanas un baltināšanas komplektiem. Atliek vien sekot pievienotajām instrukcijām.

Balināšana ar sodu

Ar dzeramo sodu var mazināt traipus uz zobu virsmas un padarīt tos baltākus. Tomēr pastāv vairākas negatīvas lietas. Galvenais trūkums ir tas, ka tā ir pārāk asa zobu emaljai, tādēļ, ja to lieto pārāk bieži, tā var novājināt zobu emalju. Erozija var zobus padarīt vēl jūtīgākus un grūtāk pasargājamus pret caurumu veidošanos. Šis bojājums nav novēršams un ar laiku var tikai pasliktināties.


Mājas apstākļos nav ieteicams tīrīt zobus ar sodu, jo tā ir abrazīva, higiēnisti zobu pulēšanai izmanto profesionālo sodas pulverīti, kas ir apstrādāts ar silikonu un nav abrazīvs Jūsu zobiem, taču sniedz labu efektu.

Balināšana ar aktīvo ogli

Aktivētā ogle ir ļoti absorbējošs un abrazīvs materiāls, ko iegūst no dabīgiem materiāliem, piemēram, mandeļu čaumalām, kokosriekstu čaumalām vai minerālā oglekļa. Toksikoloģijā tas ir zināms, ka to lieto saindēšanās un pārdozēšanas ārstēšanai, lietojot iekšķīgi.  Zobārstniecības jomā ogles palīdz balināt zobus, līdzsvarot pH un noņemt traipus. Šī fantastiskā metode kļuva moderna Austrālijā, un tā ir kļuvusi plaši izplatīta. 


Tomēr, ir maza problēma: aktīvā ogle ir abrazīvs materiāls, kas var sabojāt emalju.


Sākotnēji zobi var kļūt gaišāki, bet pēc laika tie atkal kļūst dzelteni, jo nākamais slānis paliek atklāts. Proti, ja zaudē emalju, tiek zaudēta estētiskā funkcija (spilgtums un krāsa) un praktisko funkciju (pasargā mūs no zoba jutīguma). Kad mums ir tikai dentīns, zoba nervu zari ir pilnībā atsegti un tāpēc novērojam lielāku jutību pret temperatūru. Emalju nevar atgūt.

Droša zobu balināšana mājās ar - WOOM zobu balinošās plāksnītēm

  • 28 plāksnītes (14 reizēm / dienām)
  • BEZ peroksīda
  • Drošas zobu emaljai
  • Ļoti ērti lietot
  • Neatstāj lipīgu vielu uz zobiem
  • Pirmie rezultāti jau pēc 1 lietošanas reizes
  • Tikai 30min. dienā

Ieraugi WOOM zobu balinošās plāksnītes caur to lietotāju acīm

KĀ TAD IR PAREIZI?

Baltināšana vai balināšana?

Jānošķir divi jēdzieni – baltināšana un balināšana. Baltināšana ir dziļāka aplikuma un netīrumu notīrīšana no zobiem, bet balināšana ir ķīmiska zobu kaula dabiskā pigmenta izmainīšana – kādu zobu toni tev daba devusi, ar tādu arī būs jādzīvo, ja vien nenotiks ķīmiska iejaukšanās.


Zobu balināšanai speciālisti lielākoties izmanto ūdeņraža peroksīdu. Procesi, kas balināšanas laikā notiek ar zobiem, ir līdzīgi tiem, kādi risinās, matus balinot, – no poriņām (matiem – no kutikulām) ar sāļiem un minerāliem tiek izsūkts pigments, zobārstniecībā to sauc par demineralizāciju. Šie sāļi un minerāli dzīvam zobam pēc aptuveni divām nedēļām atjaunojas.

Kas nosaka zobu krāsu?

Zobu dabīgo krāsu pārmantojam no senčiem. To nosaka gan emaljas biezums, gan zem tās esošā slāņa – dentīna – tonis, kas spīd cauri. 


Dzīves gaitā zobus iekrāso kafija, melnā, zaļā un zāļu tējas, burkānu, biešu, granātābolu un citas spilgtās sulas, kā arī sarkanvīns. Visdziļāk zobos nogulsnējas tabakas dūmos esošais gāzveida pigments, padarot tos dzeltenus. Smēķētājiem pēc balināšanas neglītais tonis ļoti ātri atjaunojas, tādēļ ieteicams vispirms atmest kaitīgo ieradumu.


Izteikti pelēcīga, dzeltenīga un oranžīga toņa rašanās iemesls var būt, piemēram, grūtniecības periodā vai bērnībā lietotas antibiotikas, visbiežāk tetraciklīna grupas, kas nogulsnējas viscaur zoba cietajos audos un ietekmē zobu krāsu. Brūnganu nokrāsu zobiem var piešķirt arī dzelzs preparāti. Tādēļ tabletes uzreiz jānorij, uzdzerot ūdeni, bet sīrups jādzer ar salmiņu.


Tomēr galvenie faktori, kas nosaka zobu krāsu, ir gēni un vecums. Tāpat kā katram cilvēkam ir raksturīga sava acu krāsa, tāpat arī zobu krāsa ir iedzimta. To nosaka emaljas biezums, kas normā ir puscaurspīdīga. Ja emalja jau dabiski ir plāna, tad zobi būs iedzelteni neatkarīgi no citiem faktoriem, jo zem emaljas esošais dentīns pats par sevi ir dzeltenā krāsā. Tāpat veciem cilvēkiem zobi iegūst dzeltenīgunokrāsu, jo emaljas biezums samazinās.



Mīti par zobu balināšanu

  • Zobu balināšanu var veikt visos vecumos.

Zobu balināšana bērniem var sabojāt dzīvos audus zobu iekšpusē. Tikai dažos gadījumos bērnu zobus var droši balināt un to nosaka speciālists.


  • Zobus var izbalināt ar cepamo sodu.

Tas tā nedarbojas! Kā jau minējām, soda ir pārāk abrazīva.


  • Zobu kroņus un plombes var izbalināt.

Balināšanas gēli, kuri tiek izmantoti zobu balināšanai, darbojas tikai uz dabīgiem zobiem, un tiem nav ietekmes uz porcelāna virsmām, tāpēc būs jāmaina kroņi un plombes, ja vēlēsieties, lai tie sakristu ar balinātajiem zobiem.


  • Jūsu zobi paliks baltāki, ja lietosiet balinošās zobu pastas un košļājamās gumijas.

Kaut arī šajās “balinošajās” zobu pastās un košļājamās gumijās var būt balināšanas ķimikālijas, tās ir pārāk vājas, lai tām būtu redzama iedarbība. Zobu balināšanas ķimikālijām vismaz 20 minūtes jābūt saskarē ar zobiem, lai mainītu to krāsu.


  • Jo spēcīgākais balināšanas gēls, jo labāk.

Kaut arī spēcīgāks zobu balināšanas gēls var paātrināt procesu, balināšanas efekts var nebūt tik ilglaicīgs. Augstāki aktīvās vielas procenti biežāk izraisa sāpes un zobu jutīgumu.


Padoms: Jūs varat sasniegt tādus pašus rezultātus ar zemāku balināšanas gēla koncentrāciju, turklāt tas būs drošāk, būs mazāka zobu jutība un jūsu tiepaliks baltāki ilgāk.

Zobu balināšanas izmaksas

Zobu balināšanas izmaksas svārstās no pāris eiro līdz vairākiem simtiem. Veicot zobu balināšanu mājās, noteikti ir iespējams ietaupīt naudu, salīdzinot cenas ar zobārsta apmeklējumu.

Kad veikt zobu balināšanu?

Zobu krāsu ietekmē dažādi faktori. Galvenā loma ir iedzimtībai, vecumam (ar laiku zobu virsma nodilst un kļūst plānāka, savukārt zobu pamatmasa kļūst biezāka un dzeltenāka), uztura un dzērienu pigmentiem (kafija, tēja, sarkanvīns, kokakola) un kaitīgajiem ieradumiem – smēķēšana, tabakas košļāšana.

Zobu krāsas maiņu papildus ietekmē arī vispārējās saslimšanas un to terapija (piem., ļaundabīgo audzēju apstarošana un ķīmijterapija), antibiotikas u. c. medikamenti (tetraciklīns, prethistamīna līdzekļi, antidepresanti, dzelzi saturoši preparāti), kā arī slikta vai nepietiekama mutes dobuma higiēna un nedzīvi zobi (pēc zobu traumām). 


Jāatceras, ka balinot zobus, uz tiem iedarbojas spēcīgas ķīmiskas vielas, kas iziet cauri zobu virsmai un balina zobu pamatmasu. Tādēļ, lai novērsu šo ķīmisko savienojumu nelabvēlīgo ietekmi uz vēl nenobriedušu organismu, to ir iespējams veikt, bet nav ieteicams līdz 18 gadu vecumam. Tā pat arī, zobus nedrīkst balināt grūtnieces, māmiņas, kas baro bērnus ar krūti.


Kāpēc? Pastāvīgo zobu šķilšanās sākas sešu gadu vecumā un beidzas vidēji 12 gados. Pēc zoba šķilšanās mutes dobuma vides ietekmē turpinās zoba ārējā apvalka (emaljas) fizikāli-ķīmiskas pārmaiņas – emaljas nobriešana. Ķīmiski emaljas ārējā slānī tiek iekļauti dažādi minerāli (fluors, cinks). Šīs fizikāli – ķīmiskās pārmaiņas novērojamas no 330µm līdz 1mm emaljas dziļumā. Ir pētījumi, kas apraksta, ka līdz zoba emalja sasniedz savu maksimālo cietības pakāpi vajadzīgi 10 gadi [Palti DG. 2008, Cardoso CAB 2009]. Tad ar elementārām zināšanām matemātikā, balstoties uz pētījumu rezultātiem, varam rēķināt, ka 12 gadi (visi zobi šķīlušies) +10 gadi (mineralizācija) un tikai tad ir saprātīgs vecums zobu balināšanai.

Pēc zobu balināšanas

Svarīgi rūpēties par savu muti un izvairīties no pārtikas un dzērienu, kas var samazināt balināšanas efektu vai vēl vairāk sabojāt zobus.


Tādēļ pēc zobu balināšanas ir ieteicams lietot speciālu zobu pastu, kas palīdz saglabāt zobus baltus un veselīgus.

Ir daudz dažādu zobu pastu, kas ir piemērotas pēc zobu balināšanas. Šeit ir dažas no tām:


1. Zobu pastas, kas satur fluorīdu - fluorīds palīdz stiprināt zobus un novērš zobakmens veidošanos.

2. Kas satur silikātu - silikāts ir viens no sastāvdaļām, kas palīdz balināt zobus. Šīs pastas spēj palīdzēt saglabāt balināto zobu krāsu ilgāk.

3. Sensitivity zobu pastas - zobu balināšanas procedūras var izraisīt dažu cilvēku jutīgumu pret aukstumu vai karstumu. Sensitivity zobu pasta palīdz samazināt šo jutīgumu un novērš zobu kairinājumu.

4. Antibakteriālas pastas - pēc zobu balināšanas ir svarīgi uzturēt savas mutes dobuma higiēnu, lai novērstu baktēriju un zobu slimību veidošanos. Tā pat arī, tās palīdz novērst baktēriju uzkrāšanos un mutēs raipošanos.

5. Zobu pastas ar dabīgiem balināšanas komponentiem - dažas satur dabas izcelsmes balināšanas līdzekļus, piemēram, aktīvo ogli, jāņogu eļļu vai nātru ekstraktu. Tās palīdz dabiski balināt zobus. 


Tā pat arī, nevajag aizmirst regulāri veikt zobu higiēnu.

Kā pareizi ēst pēc zobu balināšanas?

Pēc zobu balināšanas jāpaiet tikai 3 stundām, lai varētu sākt ēst. Ja pirmās dienas Jūs saskarieties ar zobu jūtīgumu, tad labāk atsakieties no produktiem, kas satur skābi, ir asi (apelsīni, citroni, pipari), kā arī izvairieties no ļoti aukstiem un karstiem dzērieniem.


Iesakām ievērot “balto diētu”, kas izslēdz pārtikas produktus ar krāsojošiem pigmentiem (kafija, melnā tēja, tumšie dārzeņi).


Baltie zobi var krasi mainīt toni, ja tiek ļaunprātīgi izmantoti emalju krāsojoši līdzekļi. Mēs iesakām iekļaut uzturā produktus, kas nostiprina emalju, piemēram, kalciju un fluoru. Tie ir atrodami piena, biezpiena, zivju, siera, olu sastāvā.

Balinošas zobu pastas ir veidotas ar īpašu formulējumu, kas palīdz mazināt zobu pigmentāciju un nodrošina balinošu efektu.

Tās satur papildus sastāvdaļas, kas var atšķirties no parastajām. Piemēram, tā var saturēt dažādas abrazīvās vielas, piemēram, hidratētu kalcija fosfātu, kuru mazos daudzumos lieto, lai skalotu zobus un noņemtu virsmas pigmentus. Pēc lietošanas balinoša zobu pasta palīdz noņemt zobu plāksni un pigmentāciju no virsmas, tādējādi padarot zobus gaišākus un balinātākus. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka balinošas tās nedod tūlītējus rezultātus un to efektivitāte var atšķirties atkarībā no sastāva un individuālajām vajadzībām.


Zobu higiēna neparedz tiešu ietekmi uz zobu krāsu. Zobu krāsu nosaka galvenokārt zobu struktūra un sastāvs, kā arī dabiskais pigmentējums, kas atrodas zobu emaljā un dentīnā. Tomēr pareiza zobu higiēna, tostarp regulāra zobu tīrīšana, zobu diega lietošana var palīdzēt saglabāt un uzlabot zobu izskatu. Tas iekļauj arī novēršanu no zobu kairinājumiem un audu slimībām, kas var ietekmēt zobu krāsu.

Vēl viens ļoti populārs jautājums

Cik ilgi saglabājas efekts pēc zobu balināšanas?

Šis ir ļoti populārs jautājums. Lielākoties tas ir atkarīgs no balināšanas līdzekļa veida, ko izmantojat, un dzīvesveida paradumiem.


Ja divas reizes dienā lietojat balinošu zobu pastu, var paiet no 2 līdz 6 nedēļām, līdz redzēsiet rezultātus. Lietotāji apgalvo, ka šie rezultāti var saglabāties līdz pat 3 vai 4 mēnešiem. Balinošo zobu pastu var lietot katru dienu vai vairākas reizes nedēļā. Tā satur sastāvdaļas, kas pulē vai balina zobus. Jūs varat pagarināt šo efektu, ja turpināsiet lietot balinošās zobu pastas. Taču daži cilvēki ir jutīgi pret sastāvdaļām. Daudzās pastās, kas satur abrazīvus materiālus, nav paredzētas ilgstošai lietošanai. Ilgstoša balinošās pastas lietošana var padarīt zobu emalju plānāku. Ja plānojat ilgstoši lietot balinošu zobu pastu, mēģiniet to vienlaicīgi lietot ar zobu pastu, kas paredzēta emaljas aizsardzībai un stiprināšanai.


Ja lietojat balinošu mutes skalojamo līdzekli, tad var paiet līdz pat 3 mēnešiem, pirms pamanīsiet tā iedarbību. Jūs varat lietot balinošu mutes skalojamo līdzekli katru dienu, lai palīdzētu noņemt nelielas pakāpes virsmas iekrāsojumus. Balinošie mutes skalojamie līdzekļi var būt visefektīvākie, ja tos lieto, lai paildzinātu citu procedūru, piemēram, balināšanas procedūras kabinetā vai balinošo strēmeļu iedarbību. Ja to lieto atsevišķi, tā iedarbība nav ne redzama, ne ilgstoša.


Balināšanas sloksnītes atšķiras. Dažas sloksnītes nodrošina izcilus rezultātus, kas var saglabāties līdz pat 6 mēnešiem. Tās ir viens no efektīvākajiem bezrecepšu līdzekļiem zobu balināšanai mājas apstākļos. Ja tās lieto nepareizi vai pārāk bieži, tās var būt neērtas vai kaitīgas zobiem. Pareizi lietojot, augstas kvalitātes zobu balinošās strēmeles var noņemt gan ārējos, gan vieglus iekšējos traipus, un padarīt zobus baltākus.


Zobu balināšanas pildspalvas darbojas no 2 dienām līdz pat nedēļai. Tās nodrošina minimālus rezultātus, kas parasti nav ilgstoši. Nelielas plastmasas tūbiņas ar balināšanas želeju. Želeja viegli izskalojas, tāpēc aptuveni stundu pēc uzklāšanas nedrīkst ēst, dzert vai skalot zobus.


Rezultāti, ko sniedz balinošās gēla kapes, būtu jāsāk novērot apmēram pēc nedēļas, bet maksimāls rezultāts būs redzami pēc 2 līdz 4 nedēļām. Balināšanas pakāpe var atšķirties atkarībā no izmantotā peroksīda stipruma un valkāšanas ilguma. Apvienojumā ar pareizu mutes dobuma higiēnu, zobārsta izgatavotu kapi var nodrošināt ilglaicīgus rezultātus, kas ilgst gadu vai ilgāk. Jūsu zobārsts var pēc pasūtījuma izgatavotu kapi, kuru Jūs mājās piepildāt ar balinošo gēlu. Zobārsts sniegs norādījumus par to, cik ilgi un cik bieži Jums vajadzētu lietot kapi.


Profesionāla zobu balināšanas procedūra tiek veikta zobārsta kabinetā. Parasti ir nepieciešams tikai viens apmeklējums, kas kalpo no 1 - 3 gadiem, ja tiek ievērota regulāra un rūpīga zobu higiēna.

Klientu atsauksmes par zobu balināšanu

Apkopojums:

Mēs aicinājām mūsu uzticamos klientus piedalīties aptaujā par zobu balināšanu, lai saprastu viņu ieradumus un attieksmi saistībā ar šo populāro estētisko procedūru. Aptauja bija pilnīgi anonīma, un mēs esam pateicīgi visiem, kuri dalījās ar savu viedokli. Šeit ir daži no galvenajiem atklājumiem, ko mēs ieguvām no aptaujas datiem:


Vecums un dzimums:

Ņemot vērā dalībnieku vecumu, mēs redzam interesantu tendenci. Lielākā daļa aptaujāto ir vecumā no 36 gadiem un vecāki (59.2%), savukārt jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem veido tikai 10.2%. Dzimumu ziņā, sievietes dominē ar 85.7%, bet vīriešu dalība ir 14.3%. 


Pieredze ar zobu balināšanu:

Apskatot dalībnieku pieredzi ar zobu balināšanu, mēs redzam, ka 18.4% ir veikuši šo procedūru. Savukārt lielākā daļa (75.5%) nav veikuši zobu balināšanu, taču izrāda interesi to izmēģināt nākotnē. No tiem, kuri ir veikuši zobu balināšanu, aptauja parāda, ka 44.4% izvēlējās zobārsta vadītu procedūru, un tikpat liels skaits izmantoja mājās lietojamus zobu balināšanas produktus.


Iemesli neizmēģināt zobu balināšanu:

Mēs arī izpratām, kāpēc daži dalībnieki nav izmēģinājuši tās zobu balināšanas metodes, par kurām ir interese. 54.1% minēja, ka augstās izmaksas ir iemesls, kāpēc viņi šo soli nav veikuši, kamēr 27% no tiem, kuri neizmēģinājuši, atzīst, ka baidās no pašas procedūras. No šiem baidītajiem, lielākā daļa norāda uz bažām par zobu kvalitāti (70%) un sāpēm (10%).


Finansiālie Aspekti:

Aptauja arī sniedza ieskatu par to, cik daudz respondentu tērē zobu balināšanai gada laikā. 33.3% tērē līdz 50 eur, 44.4% tērē no 51 līdz 100 eur, bet 22.2% tērē 250 eur vai vairāk gadā.


Šie dati rada interesantu ieskatu par sabiedrības attieksmi un paradumiem attiecībā uz zobu balināšanu. Lai gan daudzi izrāda interesi un vēlmi pārmainīt savu zobu izskatu, finansiālie un emocionālie faktori turpina spēlēt svarīgu lomu. Tas liecina, ka informētība un pieejamā informācija varētu veicināt lielāku izpratni par šo procedūru un palīdzēt cilvēkiem veikt apzinātus lēmumus par savu zobu veselību un izskatu.

Zobārstu viedoklis par zobu balināšanu

Apkopojums:

Mēs aicinājām arī Latvijas zobārstiem piedalīties aptaujā par zobu balināšanu. Apkopojums aptaujas datiem un sniegtajiem ieteikumiem ir lieliski strukturēts un informatīvs. Tas sniedz izsmeļošu ieskatu par pacientu izpratni un attieksmi pret zobu balināšanu, kā arī sniedz vērtīgus ieteikumus pacientiem attiecībā uz procedūru un produktu izvēli. 


1-10% pacientu izrāda interesi par zobu balināšanu - 16%

11-20% pacientu izrāda interesi par zobu balināšanu - 66.7%

61-70% pacientu izrāda interesi par zobu balināšanu - 16.7%


Lielākā daļa pacientu uzzin par zobu balināšanu caur ļoti virspusēju informāciju no draugiem, ģimenes locekļiem un paziņām - 50%, 16.7% pacientu interesējas par zobu balināšanu pie zobārstiem, higiēnistiem vai farmaceitiem, 33.3% pacientu meklē informāciju internetā un pēc tam apspriež sev interesējošos jautājumus ar speciālistiem, 


Priekšrocības šai procedūrai: izcila smaida iegūšana, ja balināšanu veic pieredzējis zobārsts.

Riski: iespējams iekaisums, zobu jutīgums, smaganu kairinājums, ja ir nepareiza izpratne un netiek ievēroti speciālista norādījumi.

Lielākais risks: neprofesionālas balināšanas rezultātā var rasties zobu un smaganu bojājumi


Ieteikumi pacientiem attiecībā uz zobu balināšanu:


Profesionāla uzraudzība: veikt balināšanu pie zobārsta, lai samazinātu riskus un nodrošinātu efektivitāti.

Produkta izvēle: izmantot tikai apstiprinātus un pētītus zobu balināšanas produktus

Atbildīga attieksme: saprast riskus un izvērtēt, vai balināšana ir piemērota

Profesionāļa konsultācija: konsultēties ar zobārstu pirms balināšanas procedūras

Ievērot norādījumus: rūpīgi ievērot produktu lietošanas norādījumus un ierobežojumus

Jūsu grozs ir tukš Turpināt
Pirkumu Grozs
Kopā:
Atlaide 
Atlaide 
SKU:
Aplūkot Detaļas
- +
Izpārdots