Padomi

Viss Par Zobu Balināšanu

Viss Par Zobu Balināšanu

Kas jāzina par zobu balināšanu?

  1. Jūsu zobi ir kā sūkļi – tie absorbē.

Zobiem ir poras līdzīgi kā ādai. Viss krāsainais ko jūs ēdat vai dzerat daļēji absorbējās šajās porās. Vīns, kafija, tumšās ogas, un smēķēšanas ir īpaši krāsojoši. Ar laiku jūsu zobu krāsa paliek tumšāka, šo produktu dēļ. Paši par sevi tie vairs nekļūs gaišāki, ja vien netiks mērķtiecīgi pie tā strādāts. Profesionāli balināšanas gēli ir veidoti tā lai iekļūtu porās un izspiestu traipus laukā.

 

  1. Zobu balināšana nebojā zobus.

Mīts, ka zobu balināšana bojā zobus jau ir vēsture. Tik tiešām agrīnie zobu balināšanas līdzekļi bija kaitīgi zobiem. Tie sasniedza vēlamo efektu, bet radīja lielāku kaitējumu ilgtermiņā. Šī brīža profesionālie balināšanas gēli ir testēti un klīniski pierādīti kā nekaitīgi zobiem.

 

  1. Ir ļoti svarīgi kā tiek balināti zobi

Lielākā daļa šobrīd tirgū pieejamo zobu balināšanas līdzekļu izmanto tās pašas sastāvdaļas. Atšķiras veids kā tie ir paredzēti lietot. Visefektīvākais veids ir izmantojot zobu kapes, (tas attiecas tikai uz personīgi izgatavotām). Maz ir tādu cilvēku kuriem zobi būtu perfekti taisni un pat ja tie ir taisni tie tik un tā atšķiras izmērā un formā. Ir svarīgi lai balināšanas gēls vienmērīgi būtu noklāts uz visiem zobiem visās vietās, tādējādi nodrošinot vienmērīgu rezultātu. Tieši tādēļ zobu balināšanas lentītes netiek uzskatīt par labāko zobu balināšanas veidu.

 

  1. Personalizētās zobu kapes ir vienreizējs ieguldījums.

Lai iegūtu zobu kapi kas ir taisīta speciāli jūsu zobiem atliek tikai divas reizes aiziet pie zobārsta. Pirmajā reizē zobārsts noņems jūsu zobu nospiedumu, un otrajā reizē, kad zobu kape būs gatava tā tiks vēl mazliet koriģēta, lai to būtu ērti uzlikt un tā nespiestu un nenoberztu smaganas. Cenas variē atkarībā no zobārstniecības. Cena var būt no aptuveni 45 eur līdz pat 100 eur. Šajās kapēs attiecīgi tiek iepildīts zobu balināšanas gēls.

 

  1. Zobu jutīgums pēc zobu balināšanas seansa ir normāla parādība

Daudziem cilvēkiem jau tā pat ir paaugstināts zobu jūtīgums. Zobu balināšanas procedūras laikā zobi īslaicīgi kļūst dehidrēti, un zobu nervi tiek vairāki pakļauti temperatūru izmaiņām. Parasti zobu jutīgums pazūd pilnībā pēc 12-36 stundām.

 

Tomēr mūsdienās, ja zobārsts izmanto tiešām profesionālus zobu balināšanas gēlus (piem PHILIPS ZOOM) zobu jutīgums netiek novērots gandrīz nevienam pacientam.

 

  1. UV gaisma paātrina gēla iedarbību.

Ultra violetā gaisma, jeb UV paātrina zobu balināšanas gēla iedarbību. Tomēr ir stingri noteikts ka šo ierīci drīkst lietot tikai un vienīgi zobārsts. Tieši tādēļ šo procedūru iesaka veikt tikai un vienīgi zobārstniecības klīnikās. Šī procedūra tiek veikta arī skaistumkopšanas salonos, tomēr šie cilvēki nekad nav mācījušies par zobārstiem.  Citiem vārdiem sakot mēs nevestu labot savu auto pie friziera un tā pat mēs nedotos apgriezt savus matus pie mehāniķa.

 

Vairāku zīmolu produktiem līdzi nāk zilās gaismas lampiņas. Ir vairāk kārt pierādīts ka šīs zilās lampas dara precīzi neko. Tās nespēj radīt nepieciešamo ultra-violeto (UV) spektru. Tās lietojot nekādā veidā netiek paātrināta gēla darbība.  Tik pat labi varat spīdināt lukturīti sev mutē.

 

  1. Zobu balināšana ir efektīva, bet tā nav maģija

Lai arī profesionālie zobu balināšanas gēli ir tiešām efektīvi tie tomēr nav burvju putekļi. Ja jums ir jau dzeltenas nokrāsas zobi rezultāts būs pamanāms jau pēc pirmās procedūras un tas parasti ir ļoti labs, bet neceriet iegūt sniegbaltus zobus. Tas vienkārši nav reāli. Būs nepieciešami vairāki seansi un iespējams arī savu paradumu maiņa (mazāk kafijas, mazāk vīna, atmest smēķēšanu), lai iegūtu tiešām sniegbaltus zobus.

 

  1. Plombas un implantus nevar izbalināt.

Brīdī kad tiek ievietoti implanti vai plombes, to krāsa tiek pieskaņota jūsu tā brīža zobu krāsai. Vēlāk šo krāsu nav iespējams mainīt, jo tie nereaģē ar zobu balināšanas gēlu. Vienīgais veids ir tos nomainīt, pēc jaunā zobu toņa. Zobu balināšana nekādā veidā nebojā plombes vai implantus.

 

  1. Labākais laiks zobu balināšanai – vakars

Zobu balināšanas laikā zobu poras paveras vaļā vairāk, līdz ar to ja uzreiz pēc zobu balināšanas lietosiet krāsainus ēdienus vai dzērienus tie vēl labāk nokrāsos jūsu zobus nekā iepriekš. Tieši tādēļ vislabāk ir veikt šīs procedūras pirms gulētiešanas, lai nakts laikā zobi varētu atgūties.

 

  1. Visiem nav lemts iegūt baltus zobus.

Piedzimstot mēs iegūstam mūsu dabīgo zobu krāsu. Ar laiku lietojot dažādus produktus un kārtīgi nerūpējoties par zobiem tie maina krāsu. Balināšanas gēli lieliski noņem šos uzkrājušos traipus un atjauno zobu dabīgo baltumu. Spēja padarīt zobu baltākus nekā tie ir bijuši oriģināli ir debatējama tēma.

Tā pat ir dažādu zobu tipi. Ir zobi kuri pakļaujas zobu balināšanai viegli un ir tādi, kas gandrīz nemaz nemaina krāsu. Tā pat visiem nav ieteicams veikt šo procedūru.

Tieši tādēļ ir tik ļoti svarīgi veikt šāda veida procedūras pie zobārsta, kurš ir zinošs kā arī kurš veiks zobu higiēnu pirms procedūras.  

 


0 Komentāri "Viss Par Zobu Balināšanu"

Pievienot komentāru

Vārds:


Komentārs: Info: HTML nav atbalstīts!

Apstiprinājuma kods: