Padomi

Izmetiet zobu diegu miskastē!

Izmetiet zobu diegu miskastē!

ŪDENS STARPZOBU IRRIGATORI

Lai noskaidrotu, kurš starpzobu ūdens irrigators ir labāks, no sākuma ir jāsaprot, kam šie aparāti ir paredzēti un kā tie strādā. Vieni no pirmajiem sekmīgajiem šādu ierīču radītājiem ir tieši kompānija WATERPIK, kas apgrozībā laida klajā savu pirmo ūdens starpzobu irrigatoru ap 1962. gadu. Konstrukcija izveidota tik veiksmīgi, ka līdz mūsdienām nekas radikāls tā tehniskajā uzbūvē nav ticis mainīts. Laikam ejot, tas ir palicis mazāks, izturīgāks un dizainiski pievilcīgāks, kā arī ērtāks lietošanā.

“Darbības princips: Pulsējoša ūdens strūkla”

Ūdens starpzobu irrigatorus izmanto, lai iztīrītu grūti pieejamas vietas (tai skaitā smaganu kabatas un implantus). Ūdens irrigatori ir daudz efektīvāki un drošāki par zobu diegu. Tīrot ar parasto zobu diegu ir augsta iespēja savainot smaganas un rezultātā iegūt vairāk slikta nekā laba. Tāpat arī pati tīrīšanas procedūra ar zobu diegu ir sarežģīta. Tīrīt priekšzobus ir viegli, tomēr jo dziļāk mutē jāpiekļūst pie aizmugurējiem zobiem jo sarežģītāks paliek process. Ātri vien saprotam, ka abām rokām mutē vietas nepietiek, ar vienu roku darbu nevaram paveikt, iespējams, vēl cenšamies izmantot kādus papildus turētājus un galu galā atmetam zobu tīrīšanu ar zobu diegu pilnībā, jo tas ir pārāk sarežģīti.

Ūdens irrigatori neizmanto nekādus diegus. Starpzobu tīrīšana, galvenokārt, tiek paveikta ar pulsējošas ūdens strūklas palīdzību. Līdz ar to nav iespējams savainot smaganas un, pats galvenais, ir ērti piekļūt. Jo ūdens strūkla tiek vadīta caur šauru uzgalīti un nav nepieciešams iebāzt abas rokas vai pirkstus savā mutē. Pateicoties vieglajai izmantošanai šīs ierīces tiek lietotas pastāvīgi (nevis tikai pirms zobārsta apmeklējuma – kā tas mēdz būt ar parasto zobu diegu).

WATERPIK vs AirFloss

Galvenā atšķirība ir, ka WATERPIK modeļi veido pastāvīgu pulsējošu ūdens strūklu, bet PHILIPS AirFloss ierīces veido “mikro sprādzienus”.  PHILIPS AirFloss ierīces uzgalis ir jāpieliek pie starpzobu šķirbas, jānospiež poga uz ierīces, un ierīce “izšaus” (neuztraucieties, tas nav sāpīgi, šis vārds vienkārši vislabāk izskaidro ierīces darbības principu) ūdens un gaisa strūklu ar “pšššššš” skaņu.

Abas ierīces ir paredzētas starpzobu tīrīšanai, tomēr katra to panāk savā veidā. WATERPIK ar pastāvīgu pulsējošu ūdens strūklu, bet PHILIPS AirFloss ar “mikro sprādzieniem”.

Kurš ir efektīvāks?

Abi. Vienalga, kuru no šīm ierīcēm izvēlēsieties, tā būs daudzreiz efektīvāka par parasto zobu diegu. Un būsim reāli – visticamāk lielākā daļa no mums tāpat nekad regulāri netīra zobus ar zobu diegu. Bet kā salīdzināt tos savā starpā? Zemāk esam uzskaitījuši abu ierīču plusus un mīnusus.

Vai jums ir elektrības rozete vannasistabā?

Pirmais jautājums, ko vienmēr uzdodam klientiem, kuri nespēj izvēlēties ir: Vai jums ir elektrības rozete vannasistabā? Tas tādēļ, ka WATERPIK modeļiem (izņemot modeli WF-02) ir nepieciešama elektrības rozete, pastāvīga strāva un izlietne. Izlietne ir nepieciešama, jo WATERPIK modeļi izmanto salīdzinoši daudz ūdens, kas tek strūklā, tāpēc ir jānoliecas virs izlietnes, lai no mutes varētu tecēt laukā ūdens.

(Video ar latviešu subtitriem, kā lietot WATERPIK ierīci)

PHILIPS AirFloss darbojas no uzlādējama akumulatora, gluži kā mobilais telefons. Vienreiz uzlādējam un darbinām līdz atkal izlādējas. Pilnībā uzlādēts akumulators spēj darboties līdz 2 nedēļām. Kā arī šīs ierīces izmanto niecīgu ūdens daudzumu.

Izmērs

WATERPIK modeļiem ir nepieciešama sava vieta uz izlietnes. Ja izlietne ir maza un nekur tās tiešā tuvumā nav iespējams novietot WATERPIK ierīci, tad jums droši vien ērtāk būs izvēlēties PHILIPS AirFloss modeli (Vai WATERPIK modeli WF-02, kurš darbojas ar parastajām AA baterijām).

Aprīkojums

PHILIPS AirFloss komplektā ietilpst pati ierīce, lādētājs un viens maināmais uzgalis. Maināmo uzgali pēc izvēles var iegādāties atsevišķi. Ir pieejams tikai viens uzgaļa veids (universāls visam). WATERPIK modeļi ir aprīkoti ar līdz pat 7 dažādiem uzgaļiem. (Parastais, Implantu, Smaganu kabatu, Mēles tīrāmais, Zobu Birste – kā parastā zobu birste, pa kuru šļācās ārā ūdens, Breketēm) Katru no uzgaļiem vēlāk var iegādāties atsevišķi.

Secinājumi

Lai izlemtu, kuru no modeļiem iegādāties ir jāņem vērā visi iepriekš minētie argumenti. Pats galvenais ir SĀKT lietot jebkuru no šīm abām ierīcēm, jo tā ir otrā labākā lieta (pirmā ir elektriskā zobu birste), ko jūs varat iegādāties saviem zobiem.

 


Saistītie produkti