Padomi

Kādēļ Zobi Maina Krāsu?

Kādēļ Zobi Maina Krāsu?

Kāpēc zobi maina krāsu?

Netīri zobi, plankumaini zobi, pilnībā dzelteni un pat melni zobi. Būsiet pārsteigti cik dažādās krāsās zobārstiem nākas redzēt pacientu zobus. Visi vēlamies skaistus baltus zobus, pirmkārt, jo tad tie ir veselīgi un otrkārt tas paceļ mūsu pašapziņu.

Ir viegli saprast kādēļ kaislīgam smēķētājam ir dzelteni vai pat tumša paskata zobi, tomēr gana bieži zobi maina krāsu arī cilvēkiem, kuri dzīvo šķietami veselīgu dzīves stilu. Zobi maina krāsu gan ārēju faktoru ietekmē gan iekšēju.

Ārēji faktori – saistīti ar mūsu izvēlēm dzīvē (uzturs, kaitīgi ieradumi, pavirša zobu tīrīšana, utt)”

Iekšēji faktori – saistīti ar no mums neatkarīgiem apstākļiem (ģenētika, dabīgi procesi organismā, utt)”

 

Ārēji faktori

“Smēķējat? – Jā.”

“Bet vēlaties baltus zobus? – Jā!”

“Tad beidzat smēķēt!”

 

Daudzos gadījumos iegūt baltākus zobus var vienkārši sākot dzīvot veselīgāk. Kafija, vīns, ātrās uzkodas, saldumi un protams tabaka. Šie ir galvenie zobu bojātāji. Vienkārši sākot dzīvot veselīgāk un limitējot šos un līdzīgus produktus jau var panākt zobu krāsas maiņu par vairākiem toņiem. Mēs saprotam, ka to pateikt ir vieglāk nekā izdarīt, tomēr tāda ir realitāte. 

 

Tieši tikpat nozīmīgi ir kā mēs tīram zobus. Mēs ļoti ceram, ka jūs tos tīrāt kārtīgi (vislabāk, ja ar elektrisko zobu birsti). Zobi nav perfekti taisni klucīši mūsu mutēs. Katrs ir savā formā un katram ir savs uzdevums, un tādēļ pastāv liela iespēja, ka kāds vai vairāki zobi netiek kārtīgi notīrīti. (Piemēram, ja viens no zobiem ir “iebīdījies” dziļāk nekā pārējie)

 

Nākamā lielākā un iespējams izplatītāka zobu krāsas maiņa ir novērojama starp zobiem pie smaganu līnijas. Kādēļ? Jūs ļoti labi zināt kādēļ! Jo zobu diegu izmantojam tikai pirms zobārsta apmeklējuma un nedēļu pēc apmeklējuma. Līdz ar to ilgtermiņā šajās vietās uzkrājās aplikums un var tikt novērota zobu krāsas maiņa šajās vietās. Risinājums – zobu diegs? Jā un nē. Zobu diegs ir izgudrots jau sen un pareizi to lietojot tas ļoti uzlabo zobu veselību. Problēma ir vārdā “pareizi” . Pirmkārt nevienam nepatīk lietot zobu diegu, jo tas ir diezgan neērts (it īpaši tīrot aizmugurējos zobus), nevienam nepatīk mēģināt mutē iebāzt divas rokas, vai pirkstus, lai iztīrītu kādu šķietami maznozīmīgu šķirbiņu. Tāpat tam arī nekad nav laika, un pat ja tas tiek izdarīts tad parasti nevīžīgi un ja vēl steidzamies tad arī bonusā traumējam savas smaganas. Traumētās smaganas savukārt sāk pilnīgu jaunu ķēdes reakciju zobu stāvokļa pasliktināšanai. Kas ir mazākais ļaunums no diviem? Netīrīt zobu šķirbas ar zobu diegu un cerēt ka viss būs labi, vai tīrīt ar zobu diegu un cerēt ka tās nesavainosim?

 

Izvēlies alternatīvu, kas ir vēl efektīvāka par pareizu zobu tīrīšanu ar zobu diegu. Ūdens starpzobu irrigatori. Tie ir ne tikai daudzreiz efektīvāki par zobu diegu, bet arīdzan pilnībā droši jebkuram lietotājam. Šī iespējams ir otrā labākā ierīce (aiz elektriskās zobu birstes) ko varat iegādāties savai zobu veselībai.

 

Ārstnieciskie līdzekļi. Jā arī zāles spēj mainīt zobu krāsu. Pat līdzekļi ko jums rekomendē zobārsti vai ārsti var mainīt jūsu zobu krāsu (piemēram, ja to sastāvā ir hloraheksidīns). Tas nenozīmē, ka tagad tie būtu jābeidz lietot. Labāk ir lai zobi nedaudz maina savu krāsu nekā tie izkrīt laukā pavisam. Klausāt savu zobārstu un ārstus. Tas vienkārši ir viens no faktoriem, kas var ietekmēt zobu krāsu.

 

Iekšēji faktori

 

Šie ir tie faktori kurus mēs īsti nespējam kontrolēt, vai mūsu ietekme ir niecīga. Piemēram ģenētika. Mēs to nespējam mainīt. Cilvēkiem būs dažādu toņu zobi, pat ja viņi visu mūžu visu darītu identiski. Tā vienkārši ir. Ir cilvēki kam zobi ir baltāki un citiem tie ir nedaudz tumšāki.

 

Vecums. Novecojot zobiem ir tendence kļūt tumšākiem. Tas ir dabisks process no kura nevar izbēgt.

 

Zobu labošana. Ir iespējami gadījumu, kad pēc zobu labošanas būs manāms, ka zoba krāsa pēkšņi ir kļuvusi citādāka. Tas uzreiz nenozīmē, ka zobārsts būtu veicis sliktu darbu. Iemesli var būt dažādi, kā piemēram, ka jūsu zobu emalja ir kļuvusi plānāka un līdz ar to ir vairāk redzams zobu aizpildījums kuru ievietoja zobārsts. Viens no iemesliem kādēļ zobu emalja ir kļuvusi plānāka ir arī iepriekš minētais vecums. Principā var teikt, ka ar laiku zobi “nodilst”, kas ir pilnīgi dabiski.

 

Zobi laika gaitā maina krāsu, bet vecās plombes nē.  Un nē mēs nerunājam par vecajām sudraba plombēm. Jau sen tiek izmantotas plombes, kuras tiek pielīdzinātas tā brīža zobu krāsai. Ja laika gaitā jūsu zobi kļūst tumšāki vai gaišāki, tad šīs plombes kļūst pamanāmākas. It īpaši uz priekšzobiem. (SVARĪGI – plombes nepakļaujas zobu balināšanai. Ja ir vēlme, tās pēc zobu balināšanas procedūras ir jānomaina uz jaunām, pēc tāda toņa kāds jums tajā brīdi ir)

 

Secinājumi

 

Iemesli zobu krāsas maiņai var būt dažādi. Šie nav visi iespējamie iemesli kādēļ zobi maina krāsu. Pirms sākat gatavoties zobu balināšanai un pirms izvēlaties zobu balināšanas metodi ir jāsaprot kādēļ zobi ir mainījuši krāsu. Iespējams mainot dzīves veidu (atmetot smēķēšanu), jūs panāksiet vēlamo rezultātu bez zobus balinošiem līdzekļiem. Ja tomēr vēlaties veikt zobu balināšanu tad nākamais pareizais solis būtu sagatavošanās zobu balināšanai. Vairāk par to varat lasīt šajā rakstā ( Gatavs iegūt žilbinošu smaidu).

 


0 Komentāri "Kādēļ Zobi Maina Krāsu?"

Pievienot komentāru

Vārds:


Komentārs: Info: HTML nav atbalstīts!

Apstiprinājuma kods: