4 Iemesli Kādēļ Zobārstniecība Ir Tik Dārga

4 Iemesli Kādēļ Zobārstniecība Ir Tik Dārga

Daudziem cilvēkiem ir bail doties pie zobārsta, jo viņi zina, ka process var būt nepatīkams un pat ļoti, ļoti sāpīgs. Un fakts, ka par šīm mocībām tiks piestādīts milzīgs rēķins nemudina mūs turp doties biežāk. Balstoties uz mūsu pieredzi, ciešo sadarbību ar zobārstniecībām un zināšanām, Baltizobi.lv sastādīja sarakstu ar 4, mūsuprāt, galvenajiem iemesliem, kādēļ zobārstniecība ir tik dārga.

  1. Studiju maksa.

Zobārstniecības profesija ir pati dārgākā studiju programma Latvijā uz šo brīdi. Studijas ilgst 5 gadus un kopā izmaksā no 57 500.00 eur62 500.00 eur atkarībā no tā vai studēsiet Rīgas Stradiņa Universitātē vai Latvijas Universitātē.

 

Salīdzinājumam ļoti populārā izvēlē starp daudziem jauniešiem “Tiesību zinātne” ilgst 4 gadus un kopumā izmaksā tikai 6 400.00 eur. Pat izvēloties turpināt studijas un iegūstot Maģistra grādu izmaksas studijām nav pat tuvu tām, kas zobārstniecībā.

 

Pēc studijām nekas vēl nebeidzās jo, zobārstiem ir katru gadu jāapmeklē kursi, par kuriem arī ir jāmaksā no saviem līdzekļiem.

 

  1. Aprīkojums

Zobārstniecības kabinetā ir daudz dažāda aprīkojuma, lai nodrošinātu maksimāli komfortablu telpu pacientiem un darbs tiktu veikts kvalitatīvi. Vispamanāmākā un reizē arī viena no dārgākām ierīcēm ir, protams, pats zobārstniecības krēsls. Tā izmaksas variē atkarībā no ražošanas valsts, zīmola, iekārtas izturības un tās pielietojuma (vispārējā zobārstniecība vai, piemēram, ķirurģija) Cenas variē no aptuveni 5 000.00 eur līdz pat 55 000.00 eur. Līdzīgi kā ar automašīnām ir dārgākas un labākas markas automašīnas un ir lētākas. Pieredze liecina, ka vidējā cena par kuru zobārsti iegādājās zobārstniecības  iekārtu varētu būt aptuveni 10 000.00 eur  līdz 20 000.00 eur.

 

Nākamās dārgākās iekārtas ir:

  • rentgena ierīce (aptuveni 3 000.00 eur)
  • sterilizators (aptuveni 2 000.00-5 000.00 eur)

Papildus šīm ierīcēm ir nepieciešamas vairākas mazākas ierīces speciālu operāciju veikšanai, kā arī daudz dažādu rokas instrumentu un citu materiālu, lai veiktu procedūras. Katras vienības cena var būt no pāris centiem līdz vairākiem simtiem eur. Un šādu vienību ir ļoti daudz. Kopējās izmaksas kopumā varētu būt aptuveni tikpat, cik par zobārstniecības krēslu. Protams, arī šeit cenas variē atkarībā no preču kvalitātes, apjomiem, un citiem faktoriem

  1. Papildus izmaksas

Papildus šīm izmaksām klāt nāk telpu īre, alga administratoram, asistentam. Protams, par visiem un visu ir jāsamaksā arī nodokļi, klāt tam vēl nāk komunālie maksājumi. Un daudz dažādu citu sīko maksājumu, kuri kopā sastāda ievērojamu summu.

 

Iecerētās telpas tā pat nāksies pārbūvēt, jo ir nepieciešami speciāli pievadi uz zobārstniecības ierīcēm, kā arī telpām ir jāatbilst visiem standartiem, kas parasti nozīmē atbilstošu uzbrauktuves izveidi invalīdiem, vai pat lifta vai speciālu pacēlāju  būvniecību, ja zobārstniecību plānots atvērt augstāk par 1 stāvu. Summa šeit var variēt no pāris tūkstošiem līdz simts tūkstošiem atkarībā no telpu piemērotības.

 

  1. Laiks

Atvērt zobārstniecības kabinetu nav tas pats, kas atvērt jaunu kiosku. Ir nepieciešams sagatavot ļoti daudz dokumentu, ir jāsaņem atļaujas no vairākām inspekcijām. Neviens neskrien izskatīt tieši jūsu dokumentus tiklīdz tie tiek iesniegti. Tie tiek izskatīti noteiktajās laika robežās, kas katrai iestādei var būt no 2 nedēļām līdz 3 mēnešiem. Ja tiek konstatēta kāda kļūda vai nepilnība, iespējams, dokumenti būs jāiesniedz no jauna, kas atkal prasīs laiku līdz tie tiks izskatīti. Kamēr visas atļaujas nav saņemtas zobārstniecība nedrīkst strādāt, kas nozīmē, ka nauda ir ieguldīta gan par telpām, gan par ierīcēm un materiāliem, bet nekāda veida peļņa netiek gūta. Šis process var aizņemt no pāris mēnešiem līdz gadam, atkarībā no tā, cik rūpīgi tiek pievērsta uzmanība dokumentu sakārtošanai un cik sarežģītā vietā ir plānots atvērt zobārstniecību.

 

Šie ir tikai daži no faktoriem, kas sastāda zobārstniecības augstās izmaksas. Ir vēl citi faktori, kuri netika izklāstīti. Zobārstniecība ir sarežģīta profesija un visi zobārsti ir profesionāļi savā jomā. Tā pat kā jebkurš cits cilvēks arī zobārsti vēlās atgūt ieguldīto naudu un nopelnīt sev iztiku.

Tādēļ nav korekti sūdzēties, ka zobārsti cenšas no jums izspiest visu naudu. Viss process ir ļoti sarežģīts un dārgs. Tieši tādēļ katram pašam jāvelta vairāk rūpes saviem zobiem, regulāri jāapmeklē zobu higiēnists un tad arī izmaksas pie zobārsta nebūs tik lielas.

 


0 Komentāri "4 Iemesli Kādēļ Zobārstniecība Ir Tik Dārga"

Pievienot komentāru

Vārds:


Komentārs: Info: HTML nav atbalstīts!

Apstiprinājuma kods: