Padomi

Zobu Pasta TOP 5 fakti

Zobu Pasta TOP 5 fakti

Zobu pastu ir nepieciešams lietot katru dienu tīrot zobus, lai izvairītos no kariesa. Šeit būs 5 interesanti fakti par zobu pastu.

TOP 5 fakti par zobu pastām

  1. Neskalojiet muti uzreiz pēc zobu tīrīšanas

Lielākā daļa cilvēku ir pieraduši uzreiz izskalot muti ar ūdeni tiklīdz iztīrījām zobus, tomēr daļa zinātnieku un vadošo zobārstu uzskata, ka, iespējams, tas ir gaužām nepareizi. Ir tikuši veikti vairāki pētījumi, kas iesaka lieko zobu pastu izspļaut no mutes, taču izlaist mutes izskalošanu ar ūdeni. Tādējādi atlikusī zobu pasta mutē spēj ilgāk iedarboties un pasargā jūsu zobu vēl labāk.

 

  1. Kāpēc zobi jātīra 2min.?

Jo tas ir zelta vidus ceļš. Pavirša un pārmērīga zobu tīrīšana nenāk par labu mūsu zobiem. Ja pavirši tiek tīrīt zobi uz tiem paliek aplikums, kas izraisa sliktu elpu un kariesu jeb caurumus zobos. Taču arī pārmērīga tīrīšana nav veselīga, jo tādējādi jūs varat traumēt zobus un smaganas. No pieredzes zinām, ka bieži tieši vīrieši izmanto pārmērīgi cietas zobu birstes un berž pārāk spēcīgi. Ja jūsu zobu birste sāk vairāk atgādināt ezi (sariņi uz visām pusēm) tas nozīmē, ka jūs spiežat daudzreiz par stipru. Šobrīd ir iespējams iegādāties elektriskās zobu birstes ar Spiediena sensoriem, kuras brīdina par pārāk lielu spiedienu. Piemēram šī birste no PHILIPS.

 

  1. Bērnu vai pieaugušo zobu pasta?

Vai bērni drīkst lietot pieaugušo zobu pastas? Vai pieaugušie drīkst lietot bērnu zobu pastas? Protams (saprāta robežās, dot maziem bērniem baltinošās zobu pastas - nevajadzētu).

Zobu pastu sastāvs daudz neatšķīrās. Bērnu zobu pastām parasti ir lielāks fluora daudzums (ap 1400ppm) , kas palīdz veidoties veselīgiem zobiem. Par to, cik daudz fluoram būtu jābūt zobu pastās, vienotības nav. Daļa profesionāļu uzskata, ka jābūt daudz, citi uzskata, ka vispār nav nepieciešams, jo mēs to jau gana uzņemam citos veidos. Vēl citi uzskata, ka nepieciešamajam fluora daudzumam būtu jābūt atkarīgam no dzīves vietas.

 

  1. Fluors

Fluoru sāka pievienot zobu pastām ap 1956. gadu un tas ir palīdzējis uzlabot zobu veselību visā pasaulē. Šobrīd fluors nelielos daudzumos tiek pievienots arī dzeramajam ūdenim. Dažās valstīs tas ir sastopams ūdenī dabīgi, citās tas tiek pievienots mākslīgi.

 

  1. Zobu pasta ir sena kā pasaule

Nu labi ne tik sena, bet tomēr zobu pasta vienā vai citā veidā ir pastāvējusi jau sen. Pēc dažiem avotiem, pirmā zobu pastas recepte ir atrasta jau no 4. gadsimta pirms mūsu ēras senajā Ēģiptē. Šobrīd ir pieejams neskaitāms skaits zobu pastu visā pasaulē ar dažādām īpašībām un dažādām vēlmēm.

 

Tomēr pats galvenais paliek nemainīgs - Zobi ir jātīra regulāri un kārtīgi.