8 pārsteidzoši ēdieni kas bojā zobus

8 pārsteidzoši ēdieni kas bojā zobus

8 pārsteidzoši ēdieni kurus jūsu zobārsts neēd.

Visiem ir zināms ka noteiktu ēdienu lietošana uzturā nav ieteicama, jo tie var bojāt zobus – konfektes, cukurs.  Lai gan daudzi iesaka šos produktus nelietot vispār, lielākā daļa zobārstu tomēr atdzīst ka samērīgos daudzumos lietot drīkst, bet galvenokārt ir jāpievērš uzmanība kārtīgai zobu tīrīšanai.

Vienalga vai izvēlaties šos ēdienus nelietot vispār  vai samazināt to daudzumu uzturā, šie ir astoņi pārsteidzoši ēdieni kurus ieteicams lietot uzturā samērīgi.

 

Ledus

Kamēr tas nekaitē, ka pievienojat ledu savam dzērienam, jums noteikti vajadzētu izvairīties no ledus graušanas. Ir ieteicams izvairīties no jebkāda veida traumas izraisīšanas zobiem, tai skaitā leduz graušanas.

 

Sporta dzērieniem

Liela daļa sporta dzērienu satur skābes kas palīdz veidoties zobu kariesam, tā pat bieži liela daļa no šiem dzērieniem ir ar augstu cukura saturu.

Gluži kā sporta dzērieni arī enerģijas dzērieni parasti satur daudz cukura tādēļ to lietošana uzturā ir jāierobežo.

 

Gumijas konfektes

Īpaši tās kurām ir skābena garša. Šī skābenā garša tiek panākta pievienojot skābi saturošas vielas. Ar šo našķi jūs kaitējat saviem zobiem divkārši. Pirmkārt ar cukuru un skābi, kā arī to lipīgā konsistence pielīp noturās pie zobiem daudz ilgāk.

 

Kafija ar krēmu/sīrupu

Kamēr pati kafija vai tēja nav pārlieku bīstama zobiem, tiklīdz jūs pievienojat cukuru, sīrupu vai krēmus jūs to padarāt par neveselīgu dzērienu.  Īpaši ja jūs to lietojat vairākas reizes dienā. Vēlams izskalot muti ar ūdeni pēc šo dzērienu lietošanas.

 

Alkohols

Kamēr viena vīna glāze vakarā labākai asinsritei var būt pat ietiecama, tikmēr pārlieku daudz alkohola kaitē zobiem, jo alkohols padara muti sausu. Sausa mute nozīmē samazinātu siekalu izdalīšanos, kas palielina risku iegūt kariesu un smaganu problēmas.

 

Popkorns

Gatavam popkornam nav ne vainas, galvenais necentieties sagrauzt graudus kuri nav sasprāguši, jo tie ir gana cieti lai nolauztu zobu.

 

Citroni

Šķēle citrona jūsu ūdenī nav kaitīga, tomēr ir iesakāms neēst citronus vienus pašus, jo citronos esošā skābe nav laba zobu emaljai, īpaši ja lietojat to lielā daudzumā.

 

Proteīnu batoniņi

Arī proteīnu batoniņi lielākoties satur ļoti daudz cukuru. Ieteicams tos uzturā bieži nelietot jo ir arī citi veidi kā iegūt nepieciešamos proteīnus.

 

Neatkarīgi no tā vai lietojat uzturā šos produktus vai nē, galvenais ir atcerēties visu lietot sabalansēti un ar mēru.  Ievērojot pareizu un regulāru zobu tīrīšanu visi minētie produkti nespēs bojāt jūsu zobus, ja lietosiet tos samērīgi un kārtīgi tīrīsiet zobus.

 


0 Komentāri "8 pārsteidzoši ēdieni kas bojā zobus"

Pievienot komentāru

Vārds:


Komentārs: Info: HTML nav atbalstīts!

Apstiprinājuma kods: